Petice proti demolici
nádražní budovy v Ústí nad Orlicí
Naproti současné historické výpravní budově stát postaví novou výpravní budovu.
Jméno:
Heslo:
Martin Kadrman

Kdo jsem

Ing Martin J. Kadrman se narodil 16. 5. 1984 v Ústí nad Orlicí, trvalé bydliště má v Červené Vodě, kde vyrůstal.
Od 15ti let žije v Praze, kde studoval Střední průmyslovou školu technologie masa, obor zpracování potravin a následně Vysokou školu finanční a správní. Nyní je zaměstnán na úseku péče o V. I. P. zákazníky ve společnosti zabývající se importem a exportem optické techniky.

K městu Ústí nad Orlicí ho poutá silná vazba. Pravidelně zde trávil prázdniny u svých prarodičů, první zmínka o jeho předcích žijících v Ústí nad Orlicí je z roku 1731. Dodnes je rod Kadrmanů nejstarším nešlechtickým rodem na ústeckoorlicku. První zmínky o rodu jsou z Lanškrouna z roku 1580.

Martin J. Kadrman je místopředsedou a tiskovým mluvčím PATRIOT CZ, o.s., které je krom kulturních a jiných aktivit známo především organizováním recesistické akce Setkání Králíků v Králíkách. Dne 9. ledna byl slavnostně zahájen projekt „Živnostník roku 2009 mikroregionu Králicko“, který je podporován Pardubickým krajem a koná se ve spolupráci s Hospodářskou komorou Pardubického kraje.

Je členem Zemské stavovské rodové unie, jejímž základním cílem je zachovat povědomí o rodové příslušnosti.
Dne 25.října 2008 byl v Maastrichtu slavnostně přijat do Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského, jenž patří mezi nejstarší existující řády na světě. Základním cílem Řádu v ČR je podpora hospicové péče a výstavba pečovatelského domu pro alzheimeriky v Brně-Venkově.

Snaha o záchranu nádražní budovy v Ústí nad Orlicí je motivována úctou k historii i odpovědností ke generacím, které nás nahradí.

Martin J. Kadrman je i přes všechny nezdary přesvědčen, že jsou pryč doby, kdy se pod rouškou pokroku a modernizace ničily a bouraly historické stavby.
Zajímají-li Vás jeho další aktivity nebo názory na současné dění ve světě, navštivte www.kadrman.eu.